Bin903 | Karakartalların Diyarı
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Bin903, Beşiktaş, Beşiktaş haberleri, Beşiktaş videoları, Çarşı

AnasayfaLatest imagesAramaKayıt OlGiriş yap

Kulübümüz’ün Kuruluşunun 106. Yılı Görkemli Bir Organizasyonla Kutlandı

YazarMesaj
haci ahmet tanrıverdi
Yeni Üye
Yeni Üye

Üye Puanı : 46
Rep : 5
Ruh Hali : Kulübümüz’ün Kuruluşunun 106. Yılı Görkemli Bir Organizasyonla Kutlandı Dinc

Kulübümüz’ün Kuruluşunun 106. Yılı Görkemli Bir Organizasyonla Kutlandı Empty
MesajKonu: Kulübümüz’ün Kuruluşunun 106. Yılı Görkemli Bir Organizasyonla Kutlandı   Kulübümüz’ün Kuruluşunun 106. Yılı Görkemli Bir Organizasyonla Kutlandı EmptyCuma Mart 20, 2009 8:38 pm

Başkanımız Yıldırım Demirören ve Yönetim Kurulu Üyelerimiz'in yanı sıra Spordan Sorumlu Devlet Bakanı Murat Başesgioğlu, TFF Başkanı Mahmut Özgener, TFF Başkan Vekili Lütfi Arıboğan, Beşiktaş Belediye Başkanı İsmail Ünal, Bahçeşehir - Uğur Eğitim Kurumları Yönetim Kurulu Başkanı Enver Yücel, Bahçeşehir Üniversitesi Rektörü Deniz Ülke Arıboğan, Kongre Üyelerimiz ve BJK Koleji yetkilileri ile öğrencilerin yer aldığı kutlamalarda tüm branşlarımızdan sporcularımız ve teknik kadrolarımız da hazır bulundu. Organizasyonu Elif Güvendik ile Melih Şendil birlikte sundu.

Kutlamalar, saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunması ile başladı. Başbakan Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın Kulübümüz'ün kuruluşunun 106. yılını kutlayan telgrafının okunmasının ardından, BJK Koleji'ni tanıtan film gösterildi.

Bahçeşehir - Uğur Eğitim Kurumları Yönetim Kurulu Başkanı Enver Yücel, yaptığı konuşmada, "Beşiktaş Koleji daha yeni sayılabilecek, daha küçük yapıda bir eğitim kurumu. İstedim ki, bir Beşiktaşlı olarak yaptığım iş eğitim, o zaman Kulübümüz'e nasıl bir katkıda bulunabilirim, ne yapabilirim, aynı zamanda eğitimi nasıl desteklerim? İşte Beşiktaş Koleji ile tanışmamız böyle başladı. Burada bir iddiayı ortaya koyuyorum. Beşiktaş Koleji çok değil, önümüzdeki beş yıl içerisinde ülkemizin değil dünyanın önemli standartlarına sahip okullarından birisi haline gelecektir" dedi.

Eğitimde 40 yıllık birikimleri ve tecrübeleri olduğunu belirten Yücel, bu birikimlerini Beşiktaş Koleji'ne aktarmak istediklerini belirtti. Yücel, "Önümüzdeki yıl yetişecek olan İstanbul'un ikinci, Türkiye'nin üçüncü Bilim Müzesi'ni Beşiktaş Koleji'ne kazandıracağız" diye konuştu. Enver Yücel, Başkanımız Yıldırım Demirören'e 'Bahçeşehir Üniversitesi Beşiktaş Spor Akademisi'ni kurma teklifi yaptığını ve önümüzdeki yıl bu akademiyi kurma faaliyetlerine başlayacaklarını açıkladı. Enver Yücel konuşmasını bu sezon sonunda Futbol Takımımız'a şampiyonluk dilekleri ile sona erdirdi.

Yücel'in konuşmasının ardından kürsüye davet edilen Başkanımız Yıldırım Demirören, "Bir kulüp düşünün ki, kurulduğu günlerde bu ülke uğruna şehit vermiş sporcularını... Bir kulüp düşünün ki, kurulduktan sonra gaziler vermiş ülkesi için... Bir kulüp düşünün ki, Türk Spor Tarihi'nin dürüstlük ilkesi olmuş... Bizler, bu Beşiktaş'ın taraftarıyız. Beşiktaş Camiası'nın sizlerle beraber nice 106. yıllar yaşayacağına adım gibi eminim. Burada en şanslılar siz Beşiktaş Koleji öğrencileridir. Sizler, Beşiktaşlılık ahlakı ile yetişeceksiniz. Eminim ki gelişen ülkemizde çok önemli yerlerde bulunacaksınız ve ülkemize çok büyük katkılar sağlayacasınız" şeklinde konuştu.

Başkanımız Yıldırım Demirören, Enver Yücel'in konuşmasında değindiği Bahçeşehir Üniversitesi Beşiktaş Spor Akademisi'nde iyi ve kültürlü sporcular yetişeceğine vurgu yaptı ve sözlerini "İnşallah bu sene şampiyonluğu da hep beraber kutlayacağız. Ben nice 106. yıllara diyorum" diyerek tamamladı.

Başkanımız'ın ardından kürsüye gelen Spordan Sorumlu Devlet Bakanı Murat Başesgioğlu, kuruluşumuzun 106. yılını kutladı. Başesgioğlu, "Büyük camialara büyük sorumluluklar düşer. Beşiktaş, 106 yıllık geleneği ile büyük bir camia. Bahçeşehir Uğur Eğitim Kurumları, Türk eğitimine çok büyük katkı veren büyük bir camia. Eğitim ve spor noktasında bu iki büyük camianın buluşması Türk eğitimine ve Türk sporuna çok büyük bir güzellik katmıştır. Beşiktaş Koleji, sevgili yavrularımızı hayata hazırlama konusunda, kaliteli eğitim verme konusunda çok güzel bir yuva oluşmuştur. Diğer kulüplerimizin de eğitime olan bakış açıları noktasındaki hassasiyetlerini yürekten destekliyorum. Başta büyük kulüplerimiz olmak üzere diğer kulüplerimiz okullaşma ve eğitim noktasında daha hassas olmaları gençliğimizin geleceği açısından büyük önem arz etmektedir. 106 yıllık şanlı geçmişi ile Beşiktaşımız'a tüm spor faaliyetlerinde başarılar diliyorum" dedi.

Konuşmaların ardından konfetiler eşliğinde yapılan pasta kesimi ile kuruluşumuzun 106. yılı kutlandı. Ardından Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu Ulu Önderimiz Mustafa Kemal ******'ün spora ve sporcuya verdiği değeri anlatan sözleri hatırlatıldı.

Jimnastik Şubemiz'den miniklerin gösterisi ilgiyle izlenirken, tribünden davullarıyla inen profesyonel davulcular da davetlilerden alkış aldı.

BJK Koleji ve Bahçeşehir Koleji öğrencilerinin halk oyunları sunumu izleyenlere keyifli anlar yaşattı.

BJK Koleji Bando Takımı'nın coşkulu gösterisinin ardından Genel Sekreterimiz Kenan Öner ile Bahçeşehir - Uğur Eğitim Kurumları Yönetim Kurulu Başkanı Enver Yücel, Basketbol, Voleybol, Hentbol, Kürek, Tekerlekli Sandalye Basketbol, Jimnastik, Atletizm, Satranç, Güreş, Masa Tenisi ve Boks takımlarımızın kaptanlarına altın rozetlerini taktılar.

Kutlamalar şarkıcı Feridun Düzağaç'ın konseri ile sona erdi.

Kulübümüz’ün Kuruluşunun 106. Yılı Görkemli Bir Organizasyonla Kutlandı
1 sayfadaki 1 sayfası