Bin903 | Karakartalların Diyarı
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Bin903, Beşiktaş, Beşiktaş haberleri, Beşiktaş videoları, Çarşı

AnasayfaLatest imagesAramaKayıt OlGiriş yap

Skandal!

YazarMesaj
carsiahmet
Admin
Admin
carsiahmet

Erkek Mesaj Sayısı : 402
Lakap : cArsiAhmet!
Üye Puanı : 845
Rep : 1
Ruh Hali : Skandal! Carsi

Skandal! Empty
MesajKonu: Skandal!   Skandal! EmptyPaz Nis. 05, 2009 7:22 pm

Skandal! 18_249588_olay5
Her şey çok güzel başladı, işin dozu bir anda kaçtı. Polis biber gazı ve su sıktı, arbede çıktı. Takım stada geç kaldı, taraftarlar yaralandı.

Beşiktaşlılar’ın karnaval günü büyük bir skandala dönüştü. Polis, orantısız güç kullanınca Barbaros-İnönü hattında büyük arbede yaşandı. Havada uçan tekmeler, tazyikli su ve biber gazı... Futbol takımı stada yarım saat gecikmeli gitti. Teknik direktör Denizli çılgına döndü, oyuncular hayatlarında görmedikleri bu sahne karşısında fena gerildi Kaan Bora da Beşiktaşlı taraftarların arasındaydı.

Hem polis hem de Beşiktaş bayramıydı... En azından öyle olması bekleniyordu! Aslında her şey çok güzel de başladı. Barbaros’tan aşağı inanılmaz bir görüntü. Şampiyonluk kutlamalarına taş çıkartacak bir ambians...
100. yıldaki hava yakalanmıştı bile.
Caddede karnaval var, trafik allak bullak. Beşiktaş taraftarı takımını şarkılarla, meşalelerle bağrına basıyor. Kara Kartal 10 bini aşkın taraftarının oluşturduğu kortejle stada doğru yürüyor, şampiyonluk şarkıları Barbaros’tan Dolmabahçe’ye kadarki bölgeyi inletiyor. Ve zar zor, biraz da rötarla takım otobüsü stada varıyor.

‘Bayram’ zehir oldu!
İşte ne oluyorsa o andan sonra oluyor, bayram bitiyor!
Kalabalığı arkadan takip ediyoruz. İnönü’ye yaklaştıkça tablo değişiyor, tam bir keşmekeş ortaya çıkıyor. İnsanların gözleri ve yüzleri kıpkırmızı.
Biri yolumu çeviriyor; Abi ‘Gitme’, biber gazı sıktılar...
Şaşırıyorum, devam ediyorum yola.
Ama giderek tablo ağırlaşıyor. Geri dönen ağlamaklı taraftarlar, yere çökmüş, öksüren vatandaşlar, gözü ‘yaşlı’ teyze, çoluk-çocuk...

Ben de nasibimi aldım
Neyin ne olduğu belli değil. Kaotik bir durum, emniyete isyan, öfke haykırış.
Ben de bir ara tereddüt edip duraksadım. Ama artık maça yarım saat vardı ve bir şekilde stada gitmem gerekiyordu. O sırada bir taraftar bağırdı İnönü’ye ısrarla yol alırken: Biber gazı da sıksanız, atom bombası da atmasınız biz bu stada gireceğiz ulaaann!
Kalabalıktan sonra yol almama rağmen ben de gazdan nasiplendim. Kimyasal genzimi ve gözlerimi ince ince yaktı. Öfke stat içine de taştı haliyle. Taraftar dışarıda yediği biber gazını içerde kustu! Emniyet aleyhine atılan sloganlar polis haftasında yeri göğü inletti. Polisler ellerinde çocuklarla, vataş-emniyet işbirliğini irdemek için sahada belirdiğinde ortalık tozduman oldu. Beşiktaşlı futbolcular teşkilatın kuruluşunu kutlayan pankartla sahaya çıktığında ise protestonun dozajı daha da arttı. Taraftarının kendilerini ıslıkladığını sanan Siyah-Beyazlı oyuncular aval aval biz ne yaptık dercesine sağa sola bakıyordu. Tam bir karamizah yani!

Hesabı kim verecekti!
Eğlencenin dozunu kaçırıp abartanlar olabilir. Ama binlerce taraftarın bulunduğu alana biber gazı sıkmak da neyin nesi? Daha ciddi toplumsal olaylar karşısında emniyetin reaksiyonu ne olacak! İnfialin hesabını kim verecekti? Bir Beşiktaşlının haykırışı dünün özetiydi: Ailemizle maça gelemeyecek miyiz? Rakip yok olanlara bakın! İnsanlar yerlerde yatıyor. Bugün Beşiktaş taraftarının bayramı... Bunu bize zehir ettiler.

Yaralananlara anında müdahale
Barbaros Bulvarı’ndan Dolmabahçe’ye kadarki gerilim hattında istenmeyen gelişmelerin de olduğu belirtildi. Halkın biber gazından ve yaşanan arbedelerden dolayı, emniyet güçlerinin ise kendilerine atılan taş ve yanıcı maddelerden ötürü yaralandığı öğrenildi. Bu kişilerin çevredeki polikinliklere ya da hastanelere kaldırılıp ayakta tedavi edildiği bildirildi
Skandal! 12_249590_olay4
Skandal! 9_249589_olay6
Anne ve babalar polise isyanda
Arbededen sadece maça gitmek isteyen Beşiktaş taraftarı etkilenmedi... Güneşli havayı fırsat bilen ve Dolmabahçe çevresine güzel vakit geçirmek için gelen diğer vatandaşlar da özellikle biber gazından nasibini aldı. Taraftar-polis gerginliği ile şok olanlar çareyi etraftaki dükkanlara sığınmakta buldular. Anne ve babalar çocuklarını olayların dışında tutmak için büyük çaba harcarken, zaman zaman bazı vatandaşların emniyet görevlileriyle tartıştığı dikkatlerden kaçmadı

Taraftarın amacı takımlarını stada moralli uğurlamaktı.?Oyuncular dahi otobüsten şov anlarını görüntüledi. Beşiktaş İnönü’ye rötarlı, taraftarlar moralsiz ve gözü yaşlı girdi.

Skandal! 14_249592_olay1
Stat dışındaki arbedenin yansımaları İnönü’nün içinde de kendisini hissettirdi. Emniyet güçleri ilk düdükten son ana kadar Beşiktaşlı taraftarların tepkisiyle karşılaştı

Skandal! 13_249591_olay3
http://www.bin903.tr.gg

Skandal!
1 sayfadaki 1 sayfası